
„Stare pytania. Nowe odpowiedzi.”- to myśl przewodnia spotkania TEDxLublin, na które dostaliśmy zaproszenie. Nasze wystąpienie będzie dotyczyło podróży, ale niestety nie możemy zdradzać zbyt wiele szczegółów. Na pewne będzie to wydarzenie dla nas wyjątkowe, więc i prezentacja będzie wyjątkowa. Pracujemy już nad nią intensywnie. Jedyne, co możemy powiedzieć dziś, to po prostu zaprosić do Lublina.
W poście zapowiadającym nasze wystąpienie, można też zadać pytania, które zostaną zadane nam na spotkaniu, więc jeśli coś Cię nurtuje, to pisz śmiało.
Pozostali goście to:
- Darek Figura, Fundacja T.E.A.M. Teatrikon, „Czym jest kultura?”
- Sławek Łuczywek, Migam.pl, „Czym jest biznes zaangażowany społecznie?
- Andrzej Budnik i Alicja Rapsiewicz, LosWiaheros, „Jak zwiedzić świat nie zbankrutować?”
- Basia Stawarz, Content King, „Jak wygląda nasza komunikacja w erze social media?
- Krzysiek Wiśniewski i Łukasz Sobótka, Pieszy Lublin, „Dla kogo jest miasto? Dla ludzi, czy dla samochodów?”
- Łukasz Jakóbiak, 20m2 Łukasza, „Skąd brać siłę i motywację do realizacji swoich marzeń i pomysłów?”
- Wojciech Eichelberger, IPSI, „Mieć, czy być?”
Kilka słów na temat udziału w TEDxLublin 2014.
– Liczba miejsc na TEDxLublin jest mocno ograniczona (z uwagi na warunki licencji, w oparciu, o którą pracujemy).
– Pierwszym krokiem jest zgłoszenie chęci udziału poprzez formularz, który znajdziesz tutaj: https://docs.google.com/
– Formularz jest otwarty do 9.11 do 24.00.
– Nie decyduje kolejność zgłoszeń. Spośród wszystkich zgłoszeń, zespół TEDxLublin, wybiera grupę uczestników.
– Informację TAK/NIE otrzymasz od nas drogą mailową w dniach 11-12.11.
– Jeśli będzie na tak, to poprosimy Cię o dokonanie opłaty za udział w TEDxLublin 2014 w wysokości 55 zł.
– Jeśli będzie na nie, to wpiszemy Cię na listę rezerwową i zaprosimy na transmisję online.
Jeśli będziesz miał(a) jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, napisz do organizatorów: info@tedxlublin.com
Relacja na żywo ze spotkania #TEDxLublin:
Klub Podróżnika Koła PTTK „Chałupa” przy ASM w Andrychowie zaprasza na spotkanie z Alicją Rapsiewicz i Andrzejem Budnikiem – podróżnikami prowadzącymi blog LosWiaheros.pl pełen praktycznych porad na temat taniego podróżowania oraz inspiracji do bliższych i dalszych wojaży.
Spotkanie zatytułowane „Dwie twarze Pamiru – rowerem przez Tadżykistan i Afganistan” odbędzie się w poniedziałek 18 kwietnia o godz. 19.00 w Klubie ASM przy ul. Lenartowicza 7.



„Dwójka Polaków. Dwa rowery. Dwie pory roku – zima i lato. Dwie przygody w dwóch częściach Pamiru – tadżyckiej i afgańskiej. Tak w skrócie można podsumować 3 tys. kilometrów, które pokonaliśmy po górskich drogach i bezdrożach. Pamir wczesną zimą okazał się być jednym z najbardziej fascynujących miejsc w jakich byliśmy. Rozsmakowani w tadżyckiej części Pamiru spoglądaliśmy przez rzekę coraz częściej na jego afgańską stronę. Widok majestatycznych, ośnieżonych szczytów nas zahipnotyzował i musieliśmy tam pojechać. Obawy były, bo to w końcu kraj, w którym wg mediów toczy się nieustająca wojna, a każdy biały człowiek jest na celowniku „brodatych z kałachami”. Zdziwienie afgańskich celników na widok turystów na rowerach było tak duże, że wzięliśmy to za dobrą monetę i pojechaliśmy sprawdzić, jak bardzo mamy inne wyobrażenie o tej części świata. Plan był taki, aby dojechać pod samą granicę z Chinami, gdzie ciągle można spotkać koczownicze rodziny kirgiskich nomadów. Co z tego wyszło? Przekonajcie się przychodząc na slajdowisko w Andrychowie.”
Wstęp wolny.
„Fotograf w podróży ” to cykl spotkań przedstawiający osoby, których fotografia oraz podróże są całym życiem, przenikają i łączą się ze sobą. Ich spotkania z egzotycznymi, odległymi stronami świata zostały udokumentowane dzięki profesjonalnemu oku i świetnemu wyczuciu chwili. I z tymi niesamowitymi przeżyciami oraz poradami jak uchwycić magiczną chwilę podróży i jak nadać indywidualny charakter zdjęciu nasi goście podzielą się z Państwem. Mamy nadzieję, że po tych spotkaniach obudzi się w Was żyłka podróżnika a na pewno, niezależnie od miejsca podróży, Wasze fotografie będą najlepszą pamiątką z tych pięknych miejsc.
Tym razem naszymi gośćmi będą Alicja Rapsiewicz i Andrzej Budnik, którzy opowiedzą i pokażą niesamowite fotografie z wyprawy po Australii. Byli tam dwa razy spędzając w niej w sumie ponad rok.
Wszystkie historie będą okraszone zdjęciami oraz filmami z ziemi i z drona, co sprawi, że poczujesz się jak ptak lecący nad australijskimi rzekami, górami i rozległym buszem.
UWAGA! Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale trzeba się zarejestrować TUTAJ.
Po raz drugi i z wielką przyjemnością, będziemy gościć w Fotoplastikonie Warszawskim. Tym razem opowiemy o jednym z naszych ulubionych miejsc na świecie, czyli o górach Pamir w Afganistanie i Tadżykistanie. Zapraszamy!
Wstęp na spotkanie jest wolny, ale trzeba pamiętać, żeby zająć sobie wcześniej wejściówkę, bo liczba miejsc jest ograniczona.
Zapisy: tel. 22 6296078 lub rejestracjafw@1944.pl
„Dwie twarze Pamiru – rowerem przez Tadżykistan i Afganistan”
Dwójka Polaków. Dwa rowery. Dwie pory roku – zima i lato. Dwie przygody w dwóch częściach Pamiru – tadżyckiej i afgańskiej. Tak w skrócie można podsumować 3 tys. kilometrów, które pokonali po górskich drogach i bezdrożach, gdzie spotykali przyjaznych i gościnnych ludzi.
Pamir wczesną zimą okazał się jednym z najbardziej fascynujących miejsc w jakich byliśmy. Pochłonął nas tak bardzo, że chcieliśmy wrócić tam jeszcze raz, ale latem, gdy ludzie nie będą już pochowani w swoich chatach. To był strzał w dziesiątkę.
Druga wizyta dała nam zupełnie inne spojrzenie na Pamir – ludzie, ich zwyczaje i kultura po prostu nas zachwyciły. Rozsmakowani w tadżyckiej części Pamiru spoglądaliśmy przez rzekę coraz częściej na jego afgańską stronę. Widok majestatycznych, ośnieżonych szczytów afgańskiego Pamiru nas zahipnotyzował i musieliśmy tam pojechać. Obawy były, bo to w końcu kraj, w którym wg mediów toczy się nieustająca wojna, a każdy biały człowiek jest na celowniku „brodatych z kałachami”. Zdziwienie afgańskich celników na widok turystów na rowerach było tak duże, że wzięliśmy to za dobrą monetę i pojechaliśmy sprawdzić, jak bardzo mamy inne wyobrażenie o tej części świata.





„Leniwa niedziela” to cykl spotkań/warsztatów dla dzieci w wieku 5-10 lat prowadzony przez Fotoplastikon Warszawski.
Tym razem opowiem o tym jak mieszka się w Australii i jakie panują tam zwyczaje, ale przede wszystkim będę opowiadać o żyjących tam zwierzętach. Nie zabraknie zdjęć i filmów z kangurem w roli głównej, ale też zobaczymy koalę, kolczatkę, psa dingo i kolorowe ptaki.
W drugiej części spotkania przyjrzymy się życiu i zwyczajom rdzennej ludności Australii, czyli Aborygenom i ich słynnym naskalnym malunkom. Razem spróbujemy namalować prawdziwą aborygeńską mapę.
Zapraszam!!!
UWAGA!
Wstęp na warsztaty jest darmowy, ale wcześniej należy się zarejestrować dzwoniąc na nr 22 629 60 78 lub pisząc e-mail: rejestracjafw@1944.pl.

Początek grudnia w Warszawie już od kilku lat kojarzy mi się z Festiwalem TERRA – jednym z najstarszych w Polsce, a na pewno jednym z najlepszych jeśli chodzi o poziom prezentacji i prelegentów. W tym roku to już 18 wydanie TERRY.
Mieliśmy zaszczyt na tym Festiwalu wystąpić już trzy razy. W tym roku występujemy nie na scenie, ale jako wsparcie promocyjne, bo za TERRĘ damy się pokroić i chętnie będziemy zachęcać Was do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.
W tym roku gośćmi Festiwalu będą Robert Gondek – pasjonat Afryki realizujący projekt wejścia na najwyższe szczyty tego kontynentu, Kamila Kielar – specjalistka od samotnych wyjazdów na północ typu adventure, Anna i Krzysztof Kobusowie – fotografowie, dziennikarze, autorzy książek, Jakub Rybicki – fotograf i zimowy jeździec rowerowy, Krzysztof Story– dziennikarz wsłuchujący się w ludzkie historie, Anna i Marcin Szymczakowie – geografowie, fotografowie, autorzy książek, Piotr Trybalski – dziennikarz, fotograf, autor książek, Michał Woroch – fotograf, prelegent, organizator wypraw.
ZAPRASZAMY!!!
Zupełnie nowe miejsce, zupełnie nowe doświadczenie i nowa prezentacja o naszej podróży do Afryki.
Zapraszamy do Gdańska do inspirującego miejsca jakim jest Republika Marzeń na naszą prezentację podróżniczą „Afryka naturalna”.
Południowa część Afryki zaskakuje nie tylko pięknem natury, ale też gościnnością jej mieszkańców. Opowiem Wam o najciekawszych spotkaniach, o przyrodzie i zwierzętach. Poznacie lwy i nosorożce z Zimbabwe, żyrafy, słonie i antylopy z RPA, hipopotamy z Botswany, a to wszystko na tle czerwieni namibijskich wydm. 50 dni przygody w terenówce po mniej i bardziej odludnych miejscach i parkach narodowych.
Wpadajcie!!!

Festiwal Slajdów Podróżniczych TERRA to jedna z najstarszych imprez tego typu w Polsce. Znany i ceniony jest za wysoką jakość prezentacji. Tym bardziej mi miło, że będę mogła wystąpić na tym Festiwalu po raz trzeci!!! Będę opowiadać o kraju, który skradł mi serce – Zimbabwe. Będzie sporo zdjęć i krótkich filmów z dziką naturą i zwierzętami. Będą żyrafy, zebry, nosorożce i lwy…
Opowiem też o najciekawszych spotkaniach z mieszkającymi tam ludźmi i o tym co łączy Zimbabwe i Polskę.
Wyjątkową częścią prezentacji, będzie opowieść o kobietach, które pracują jako strażniczki tropiące kłusowników. AKASHINGA to największa w Afryce żeńska jednostka walcząca z kłusownictwem. Spędziłam w ich obozie 2 tygodnie prowadząc kurs wystąpień publicznych i też ucząc się jak poradzić sobie w buszu.
Tak, wiem, że godzina 11:00 w sobotę to niekoniecznie pora najlepsza, żeby siedzieć w ciemnej sali i słuchać czyichś opowieści, ale bardzo Was zachęcam do przyjścia. Nie wiem kiedy znów będę z tym tematem w Warszawie. Raczej się na to nie zapowiada.
Zapraszam na moją prezentację „Zimbabwe za 5 milionów”, którą będzie można obejrzeć online w zaciszu domowym.
Prezentacja będzie częścią IV Festiwalu Podróżników PIĄTY OCEAN, który rozpocznie się już we czwartek 19 listopada o godzinie 12:00.
Wszystkie prezentacje i warsztaty będzie można obejrzeć na FB, wystarczy kliknąć w ten link – facebook.com/piatyocean
gdzie Kraków? Klub Podróżników Atlantyda to świetne miejsce na spotkanie :)
Basia, będzie też Kraków tylko data nie jest jeszcze potwierdzona. Na dniach powinno się pojawić w kalendarzu :)
super! czekam w takim razie :)
Przecież 10 września spotykamy się na slajdowisku w Wioskach Świata. Czyż nie tak? ;)
Barbara, 22.11 w Wagabundzie przy Uniwersytecie Ekonomicznym :) Potwierdzone. Wioski Świata faktycznie też, ale tam będzie tylko Alicja. Do zobaczenia!
Andrzej, wszystko spoko, ale co Ty masz na głowie?
Hihi! Dobrze, że mam cokolwiek :P
w sumie racja :D
Życzyłabym sobie Dolny Śląsk:)
Przed nami dłuuuuuga jesień i zima, więc może uda się i na Dolny Śląsk zajrzeć :) Popracujemy nad tym.
Poznań! Yay!
Był obiecywany! Jest i Poznań :)
Bilety kupione :)
O, Żywiec! :O
Mhm… Trzebaby sie w końcu spotkać ;-)
na kleszczory uważajcie:)
Tak jest ;-)
Jesteście cudni po całości,czekamy w leczycy lub łodzi . buziaki
Ach Łęczyca… bardzo miło wspominamy :)