W tym roku gramy z WOŚP

Na pewno zauważyliście nowy kolorowy baner, który pojawił się na stronie głównej naszego bloga. Ładny, co? Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przedstawiać nie trzeba. Dostaliśmy od nich miłego maila zachęcającego do przyłączenia się do zbiórki pieniędzy. Dlaczego nie, jeśli może to komuś pomóc. Już Wam wyjaśniamy o co chodzi.

Loswiaheros gra dla WOŚPNa pewno zauważyliście nowy kolorowy baner, który pojawił się na stronie głównej naszego bloga. Ładny, co? Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przedstawiać nie trzeba. Dostaliśmy od nich miłego maila zachęcającego do przyłączenia się do zbiórki pieniędzy. Dlaczego nie, jeśli może to komuś pomóc. Już Wam wyjaśniamy o co chodzi.

Wspólnie z portalem Siepomaga.pl dołączyliśmy do największej akcji charytatywnej w Polsce. Wiemy, że wielu z Was woli pewnie wrzucić pieniążek do puszki, ale są i tacy, którzy z różnych powodów nie mają okazji tego zrobić. Internautom, którzy chcą przekazać pieniądze na WOŚP chcemy ułatwić życie.

Klikając w ten wesoły, kolorowy banerek WOŚP zostaniecie przekierowani na stronę portalu Siepomaga.pl, który obsługuje internetową zbiórkę pieniędzy. Prosta instrukcja, krok po kroku, wyjaśni Wam, jak w łatwy sposób można dołączyć się do akcji.

Trochę nas w Polsce nie było, więc o pewnych sprawach nie mieliśmy pojęcia. O istnieniu Siepomaga.pl usłyszeliśmy kilka dni temu, a Wy ich znacie pewnie choćby z akcji „Mafia dla Psa”, którą reklamuje znany „Rysiek z Klanu”. Wiele rzeczy nam umknęło i cały czas nadrabiamy zaległości…

Wiecie co, może życie w Polsce nie jest zawsze super kolorowe i jest kilka rzeczy, które mogą dołować, ale zaangażowanie Polaków w WOŚP niezmiennie od tylu lat jest naprawdę powodem do dumy.

 

O autorze: Andrzej Budnik

Alternatywny podróżnik, zapalony bloger i geek technologiczny. Połączenie tych dziedzin sprawia, że w podróż przez australijski interior czy nowozelandzkie góry zabiera do plecaka drona, który pozwala mu przywieźć niepublikowane nigdzie wcześniej zdjęcia i oryginalne ujęcia wideo. Swoją duszę zaprzedał górom w północnym Pakistanie i tadżyckim Pamirze, które odkrywał podczas 4-letniej podróży lądowej przez Azję i Australię. Od wielu lat zaangażowany w aktywizację polskiego środowiska podróżniczego. Założyciel i obecnie współautor najstarszego, aktywnego bloga podróżniczego w Polsce – LosWiaheros.pl. Nominowany do Travelerów 2010 i Kolosów 2013. Zwycięzca konkursu Blog Roku w kategorii Podróże i Szeroki Świat w 2007 roku. Zawodowo licencjonowany pilot drona w firmie CrazyCopter.pl specjalizującej się w fotografii lotniczej i wideo z drona. Łącząc od lat pracę zdalną i podróże stara się promować styl życia określany Cyfrowym Nomadyzmem.

7 komentarzy

 1. Będę grała ze swoimi uczniami – jak co roku:)

 2. to chyba jedyna akcja na świecie o tak szerokim zasięgu? robią kawał dobrej roboty. :)

 3. Jakkolwiek szlachetna jest WOŚP, ich idea, zaangażowanie wolontariuszy i w końcu darczyńców, tak niestety trzeba zwrócić też uwagę na to w jakim kraju żyjemy. Przykro to powiedzieć ale wrzucając do puszki nie koniecznie pomożemy w takim stopniu jakbyśmy sobie tego wszyscy życzyli. Już tłumaczę.

  Ministrowie potrafią zaplanować budżet i uwzględnić ile pieniędzy wpłynie z mandatów drogowych. To samo jest w WOŚP. Mając w planie dajmy na to 100 mln na służbę zdrowia oraz 100mln na wojsko i wiedząc, że Pan Owsiak zbierze 50mln, to uszczuplają budżet służby zdrowia o 50mln i te pieniądze idą na wojsko czy cokolwiek innego.

  Pocieszenie jest takie, że WOŚP na pewno kupi sprzęt za te 50mln dobrej jakości. NFZ połowę z tego by po drodze sobie rozdysponował..

  W rezultacie jednak niestety nie wiemy tak na prawdę na co nasze pieniądze trafiają, pomimo, że wrzucamy je do kolorowej puszki. Chciałbym dożyć takich czasów, gdzie w Polsce z takim samym zaangażowaniem co przy WOŚP, społeczeństwo dąży do wolnego rynku i uczciwego dysponowania pieniądzem publicznym – którego oby coraz mniej. Im więcej w prywatnych kieszeniach tym lepiej :)
  Pozdrawiam!

  • Jakub, no toś dowalił… od czegoś trzeba zacząć, a uwierz mi, nie znam kraju, który jest idealny i wszystko realizowane jest zgodnie z planem.

   • Jasne, że tak! Popieram akcję pomagania w całej rozciągłości, tylko jestem za zmianą środowiska w którym działa, by takie akcje były skuteczniejsze. A do zmian potrzebna jest świadomość obecnej sytuacji :)

    A i jestem Jacek, też na „J” ;) Pozdrawiam!

    • Jacek ;-) dyskusja nad formą zawsze jest potrzebna, ale szczerze przyznaję, że nie widzę na chwilę obecną innej alternatywy.

     • Nie wiem czy zostałem dobrze zrozumiany – nie chodzi mi o formę działania Orkiestry. Ona odwala tu kawał wspaniałej roboty!

      Chodziło o to, że rząd wiedząc, że Owsiak zbierze X, da o te X mniej na służbę zdrowia, a więcej na inne rzeczy. W rezultacie zbiórka nie do końca służy temu czemu miała :(

      Alternatywa – ha, właśnie fajnie by było gdyby w PL ludziom brakowało alternatywy politycznej, a oni wolą dyskutować o „matce Madzi” i innych sensacjach. Zmian więc nie ma.. Może temat się nie nadaje tu ale.. przecież to poniekąd dotyczy kultury, mentalności, a o tym piszecie czasem ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *