Start » Arktyka » Seria filmików ze Spitsbergenu

Seria filmików ze Spitsbergenu

Wyjazd na Arktykę był pierwszym dla nas, z którego poza historiami i fotografiami, chcieliśmy też przywieźć trochę materiału wideo. Kupiliśmy nowy aparat, przestawiliśmy myślenie ze statycznych obrazów na ruchome i rzuciliśmy się na głęboką wodę.

Wyszła z tego seria 21 niedługich filmików pokazujących ciekawostki arktyczne. Nie, to nie są jajcarskie filmiki z podróży, który rozchodziłyby się po sieci w mgnieniu oka. Nagrywaliśmy przede wszystkim rzeczy, które nas na Spitsbergenie dziwiły i były nowe. Najczęściej pojawia się więc Liliana, która tłumaczy nam arktyczną tundrę i zjawiska, które tam występują, a nie są oczywiste na pierwszy rzut oka. Postanowiliśmy to wszystko zebrać w jednym wpisie, bo nie każdy odnajduje się w youtubowej rzeczywistości. Pierwszy filmik to wstęp  do Spitsbergenu, a ostatni to wideo-podsumowanie całego trekkingu przez tundrę. Mam nadzieję, że coś dla siebie ciekawego znajdziesz, a jeśli nam napiszesz, co Ciebie interesowało by w kolejnych wyjazdach – na co położyć większy nacisk, to bardzo chętnie tego wysłuchamy i weźmiemy pod uwagę.

Cieszymy się z jakości, którą udało się osiągnąć w sumie zwykłym bezlusterkowcem i jesteśmy już pewni, że ciężka lustrzanka to nie dla nas. Na pewno jeszcze przed nami dużo pracy, ale coraz bardziej wciąga nas wideo i w najbliższym czasie będziemy chcieli położyć jeszcze większy nacisk właśnie na eksperymentowanie z tą formą. Wcześniejsze filmiki można znaleźć na naszym kanale w Youtube.com. Jeśli sypniesz konstruktywną krytyką, to będzie nam na pewno jeszcze łatwiej w przyszłości 🙂

O autorze: Andrzej Budnik

Alternatywny podróżnik, zapalony bloger i geek technologiczny. Połączenie tych dziedzin sprawia, że w podróż przez australijski interior czy nowozelandzkie góry zabiera do plecaka drona, który pozwala mu przywieźć niepublikowane nigdzie wcześniej zdjęcia i oryginalne ujęcia wideo. Swoją duszę zaprzedał górom w północnym Pakistanie i tadżyckim Pamirze, które odkrywał podczas 4-letniej podróży lądowej przez Azję i Australię. Od wielu lat zaangażowany w aktywizację polskiego środowiska podróżniczego. Założyciel i obecnie współautor najstarszego, aktywnego bloga podróżniczego w Polsce – LosWiaheros.pl. Nominowany do Travelerów 2010 i Kolosów 2013. Zwycięzca konkursu Blog Roku w kategorii Podróże i Szeroki Świat w 2007 roku. Zawodowo licencjonowany pilot drona w firmie CrazyCopter.pl specjalizującej się w fotografii lotniczej i wideo z drona. Łącząc od lat pracę zdalną i podróże stara się promować styl życia określany Cyfrowym Nomadyzmem.

Podobny tekst

Arktyczne lodowce

Media ciągle trąbią o globalnym ociepleniu klimatu, topniejących lodowcach, ograniczeniu CO2 i innych takich. I …

6 komentarzy

 1. Śledziłem tę serię już wcześniej. Cieszę się że tworzycie wideo, ale wg mnie te filmiki powinny być dłuższe. Troszkę więcej komentarza Waszego, przemyśleń – mniej faktów. Tego mi brakuje.

 2. Hej.filmiki dobre…brakuje mi jednak takiego zaciecia dziennikarskiego w glosie….hmmm…cos w stylu “max kolonko”! Pewnosc siebie,fascynacja,…cos co przeprowadzi moje oczy po kadrach z otwartymi ustami…bo przeciez podroz nieziemska!!!

  • Masz rację! Tylko to są lata pracy, albo wrodzony dar….
   Zobaczymy co da się z tym zrobić 🙂

   • oj…dla Was wszystko jest mozliwe!!!
    Wasza strona jest tak przeladowana magią, że aż elektryzuje! nie wiez jak się po niej poruszać bo chcesz zachlysnąc sie wszystkim na raz… i przez Was moi drodzy zarywam teraz noce… i snię rózności mega aktywnie zamiast odpoczywać … i za to Wam dziękuję bo cóz warte jest życie bez zarwanych nocy – wyłacznie dla spełnienia własnych zachcianek jak np. czytanie bloga…podrózniczego… / a obok smacznie śpi dwuletni synek hehe…który nawet nie przypuszcza, że jego mama wkrótce znowu gdzieś wyruszy:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *