Wydawnictwo Pascal kontra blogerzy piszący o Gruzji. Spór o książkę autorstwa Katarzyny Pakosińskiej, która okazała się być jednym wielkim plagiatem. Wydawnictwo początkowo bagatelizuje i zamiata sprawę pod dywan. Po kilku tygodniach blogerom proponuje się kilka tysięcy złotych, w ramach zadośćuczynienia. Nie godzą się. Walczą o ideę. To tylko telegraficzny skrót nabierającej coraz większego rozpędu sprawy dotyczącej książki: „Georgialiki. Książka pakosińsko-gruzińska”. Zapraszam na rozmowę z Arturem Bińkowskim. Czytaj dalej »
Wywiad bez cenzury: Tomek Michniewicz
Jak radzić sobie z agresywnymi komentarzami w Internecie? Czy wpływają one na wizerunek krytykowanego? Czy z podróżowania da się żyć, a jeśli tak to czy warto się w to pakować? Pisać książki, bloga, czy realizować projekty podróżnicze ze wsparciem dużych sponsorów? No i dlaczego podróżnicy robią akcje charytatywne gdzieś w Azji albo Afryce, a nie interesuje ich polskie podwórko? O tym i wielu innych tematach rozmawiamy dziś z Tomkiem Michniewiczem. Czytaj dalej »
Wywiad bez cenzury: Zosia Goleń
Zosia Goleń zwiedziła już 20 krajów choć ma dopiero 14 lat. Swoje podróże od czterech lat opisuje na blogu, który w lutym tego roku został wybrany najlepszym w kategorii „Teen” w konkursie Blog Roku. Uczy się czterech języków obcych, uwielbia geografię, a podczas podróży najbardziej lubi kontakt z ludźmi. Czy takie zainteresowania mają teraz gimnazjaliści? Czytaj dalej »
Wywiad bez cenzury: Jarek Sępek
Jarek Sępek opowiada o tym jak pojechał na wojnę do Konga i dlaczego nie został drugim Kapuścińskim. Wyjaśnia też co to jest multibook i dlaczego woli go od tradycyjnej książki. Jako profesjonalny dziennikarz i podróżnik zarazem przekonuje, że ciekawy film z podróży można nakręcić każdym sprzętem (nawet komórką) – potrzebny jest tylko dobry pomysł. Czytaj dalej »