Start » Tadżykistan » Dobrych ludzi na drodze Wam życzymy
Rzeka Panj, a po drugiej stronie Afganistan

Dobrych ludzi na drodze Wam życzymy

– Dzień dobry. Czy możemy Pani zrobić zdjęcie? – pyta Alicja.
– Mnie? Nie – odpowiada zmieszana staruszka.
– Aha, a dlaczego? – dopytujemy.
– No ja pieniędzy nie mam, żeby za nie zapłacić – wyjaśnia spuszczając wzrok w dół..
– Ale my nie chcemy pieniędzy. Na pamiątkę tylko chcieliśmy.
– Aaaa. jak na pamiątkę, to proszę – uśmiecha się i zakłada ręce na piersi…

Pstryk.

Taki jest Pamir i tacy właśnie są ludzie w Pamirze.

Z okazji nadchodzących Świąt i Nowego Roku życzymy Wam właśnie tylko dobrych ludzi na Waszej Drodze… gdziekolwiek jesteście i dokądkolwiek się udajecie!

Alicja i Andrzej

O autorze: Andrzej Budnik

Alternatywny podróżnik, zapalony bloger i geek technologiczny. Połączenie tych dziedzin sprawia, że w podróż przez australijski interior czy nowozelandzkie góry zabiera do plecaka drona, który pozwala mu przywieźć niepublikowane nigdzie wcześniej zdjęcia i oryginalne ujęcia wideo. Swoją duszę zaprzedał górom w północnym Pakistanie i tadżyckim Pamirze, które odkrywał podczas 4-letniej podróży lądowej przez Azję i Australię. Od wielu lat zaangażowany w aktywizację polskiego środowiska podróżniczego. Założyciel i obecnie współautor najstarszego, aktywnego bloga podróżniczego w Polsce – LosWiaheros.pl. Nominowany do Travelerów 2010 i Kolosów 2013. Zwycięzca konkursu Blog Roku w kategorii Podróże i Szeroki Świat w 2007 roku. Zawodowo licencjonowany pilot drona w firmie CrazyCopter.pl specjalizującej się w fotografii lotniczej i wideo z drona. Łącząc od lat pracę zdalną i podróże stara się promować styl życia określany Cyfrowym Nomadyzmem.

Podobny tekst

Pułapka na Jedwabnym Szlaku

Magia nazwy „Szlak Jedwabny” przyciąga do Uzbekistanu  różne typy turystów. Przybywają tu rowerzyści, motocykliści, miłośnicy …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *